Dekoratif Perde Sistemleri

Screen Stor Perde

Screen perdeler güneş kırıcı özelliği ile iş yerleri ve evlerde kullanabileceğimiz az geçirken özel kumaşlardan üretilen perdelerdir.Kumaş ithal edilip istenilen ölçülerde burada hazırlanmaktadır.%1 -%15 arası geçirgenliğe sahip çeşitleri vardır.Screen, ince file şeklinde üzeri cam elyafı dokunmuş pvc kumaştır.Aluminyum boru üzerine sarılarak zincir kontrollü bir mekanizma ile hareket ettirilir.Motorlu ve uzaktan kumandalı yapılabilir.
Cam elyafının kimyasal özelliklerinden dolayı screen perdeler ısı tasarrufu sağlar ve alev almaz özelliklere sahiptir.Screen perdeler daha çok işyerlerinde, otellerde tercih edilen bir ürün olsa da modern görüntüye sahip evlerde,mutfaklarda da kullanılmaktadır.Screen perdeler kumaş topları 200cm -300cm ile sınırlı olduğundan en fazla bu ölçülerde üretilmektedir. Temizliği yıkanarak veya ıslak bezle silinerek yapılabilir.

Jumbo sistem Mekanizma: Standart stor perde ye göre kumaşın daha çaplı boruya sarılması ve o çapa uyumlu dişli mekanizma kullanılmasıdır.Bu sistem mekanizmayla hem perdenin iniş çıkışı daha kolay sağlanır hemde kumaş daha düzgün toplanır.

Screen stor perde kumaşı m2 düşen ağırlık yaklaşık 280 gr dır.Bundan dolayı perde eni 150cm den fazla boyu ise 240cm den fazla ölçülerde jumbo sistem mekanizma kullanılmalıdır.

© Copyright 2017 Perdekor Tüm hakları saklıdır.
web tasarım