Dekoratif Perde Sistemleri

Katlamalı Perde

Katlama perde mekanizması alınan cam ölçülerine göre üretilir.Üzerinde perdeyi hareket ettiren ip veya kurdelaların bulunduğu makaralar ve kumanda zinciri bulunur.İsteğe göre motorlu ve uzaktan kumandalı seçenekler uygulanabilir.

Çubuklu Katlamalı Perde : Katlamalı perdeler kademeli olarak kat kat toplanırlar ve açılırlar.Önden veya arkadan çubuklu olarak dikilebilir.Çubuklar sayesinde düzenli bir toplama yapılmış olur.Perdenin toplanmış olarak yüksekliği, yapılan dikişe göre 25 cm ile 35 cm arasında değişir.Kumaş eteklerine farklı kesim modeller ilave edilebilir.Perdelerin temizliğinin kuru temizleme ile yapılması önerilir.

Pilise(Doğal) Katlamalı Perde :

Mekanizma olarak çubuklu katlama ile aynıdır.Doğal Katlamalı perde de çubuk kullanılmadığı için kumaşın arkasına dikilen özel extrofor ile doğal bir toplanış şekli vardır.Kumaşı yukarı toplayan makaralar çubuklu sisteme göre daha sık ve fazladır. Perdenin yukarı toplanmış hali 25 cm ile 30 cm arası değişir.Kullanılan kumaşın cinsine göre yıkama veya kuru temizleme yapılabilir.

© Copyright 2017 Perdekor Tüm hakları saklıdır.
web tasarım