Dekoratif Perde Sistemleri

Aluminyum Jaluzi Perde alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Aluminyum Jaluzi Perde alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Jaluzi alırken yüzeysel olarak baktığımızda perdeler arasında pek fark yok gibi görünse de doğru seçim yapılmadığı takdirde kısa süre sonra çeşitli problemlerle karşılaşırız. Aluminyum bantların kalınlığı, alaşım oranı, kullanılan mekanizmalar ve aksesuarlar başlıca problem yaratabilecek unsurlardır.

Perde seçiminde göz önünde bulundurulabilecek faktörler aşağıda sıralanmıştır.

 Jaluzi perdelerin bant kalınlıkları, perdenin dayanıklılığını ve uzun ömürlü oluşunu sağlayan en önemli etkendir. Kullanılan bant kalınlıkları 16 – 22 micron arasında değişmektedir. Perdenin bant kalınlığı azaldıkça, darbelere karşı eğilme olasılığı da artar.

 Kullanılan ip ve çubuk mekanizmalarının kalitesi de problem yaşatabilecek etkenlerden biridir. Özellikle büyük perdelerde mekanizmalar zamanla işlevini yitirebilir.

 Çekme ipinin ithal kullanılmaması zamanla sürtünmeden dolayı pamuklaşmasına ve kopmasına neden olur.

 Çevirme çubuğunun elastikiyet kabiliyeti de önemli unsurlardandır.Sert plastikten yapılmış çubuklar kolayca kırılabilir.

 Üst kasanın mukavemetinin yetersiz oluşu, özellikle eni geniş ve ağır perdelerde eğilmelere yol açabilir .

 Taşıyıcı üst ray ve alt ağırlık rayı standart olarak bütün jaluzi perdelerde boyalıdır. Boyanın kimyasal yapısının iyi olması ve rayların aluminyum katkı oranının yüksek olması neme karşı paslanmasını engeller .

Jaluzinin teknik malzemeler dışında size hizmet veren firmanın doğru seçimi, ölçü ve montaj sırasındaki titizliği,dikkat edilecek diğer bir husustur.

© Copyright 2017 Perdekor Tüm hakları saklıdır.
web tasarım